İçerik

Tamamı başkalarına ait yazılardan kopyala-yapıştır yöntemiyle oluşturulmuş site/blogların, ne site/bloga, ne de siteyi/blogu hazırlayana olumlu yönden bir etkisi yoktur. Buna istinaden; Hayalbemol’de çalıntı içeriğe yer verilmez. Şahsa/kuruma ait tüm konular, altında ismiyle yayınlanır. Yapılan tüm alıntıların (resimler dahil) bilgisi, konu dahilinde belirtilmektedir.

Ön hazırlıkları bitmiş konuların mümkün mertebede dil bilgisi, imla ve yazım kurallarına dikkat edilir. Yeniden gözden geçirilerek düzenlemeler yapılır.

Herhangi bir başlık altında yazılan konuların belli bir tez iddiası yoktur. Fakat yalan-yanlış fikirler, kışkırtıcı ifadeler ve olumsuz yönlendirmelerden kaçınılmıştır. Yorumlarla gelen eleştirilere değer verilmekte ve gerektiğinde içerik yeniden düzenlenmektedir.

Sinema – TV: Türk ve Dünya sinemasından bilgiler içeren bu etiket başlığı altında, film/dizi’lerin genel sunumu yapılmaktadır. Tanıtım yazısını okuduktan sonra film hakkında fikir edinebilirsiniz.


Yorumlar

Yorumlar, blogdaki konuları okuyan/ inceleyen ziyaretçilerin düşüncelerini içerir. Metinler üzerinde oynama yapılmaz.

İçeriklere uygun olan ve konuyla bağlantılı başka site/bloglara yönlendiren yorumlar sorun teşkil etmez. Fakat; hakaret, taciz, pornografi, yasa dışı ifadeler, ağır argo ve küfür içerikli yorumlarla, reklâm metinlerine izin verilmez.

Yukarıdaki ayrıntılara istinaden, tüm yorumlar onaydan geçmektedir.

Emre Türker