18 Aralık 2012

Küçük kızın Aşık babası

“““Kapıda karşıladı beni “ba-ba” “baaa-ba” kelimeleriyle, duymaktan en keyif aldığım ses tonuyla. Ne güzel bir gülüştü o.

Annesinin peşinden bir an bile ayrılmazken, ilk defa bu kadar uzun süre benimle birlikte baş başa vakit geçiriyordu. Sonra yere uzandı aniden. Yanında istedi beni ve sokuldu kollarımın arasına. Bir şeyler anlatmaya çalışıyordu ve ben, her kelimesinden yeni manalar çıkarmaya çalışıyordum.”””

----------

Babalık duygusu bir erkek için ilk zamanlar çok derinlik ifade etmez. Çünkü bir baba, doğumdan sonra bir annenin bebeğine olan bağlılığını hissedemez. Taaa ki, bir zaman sonra, onunla yakınlık kurana dek. Öyle ki, artık o babanın aklında kendisiyle ilgili ayrıntılar, çocuğunun hayatına adadığı süre içinde, buğulaşan camın ardında kalan sisli görüntüden ibaret...
 
Evden ayrılırken, küçük kızın defalarca gözyaşı dökmemesi için gizlice kaçıvermek vardır ya, nasıl bir suçluluk hissidir o. Yürek burkulur, nefes daralmaya başlar. Dönüş için planlar o andan itibaren yapılmaya başlanmıştır bile.
 
Yolda yürürken babanın aklında, küçük kızından kalan gülüşler vardır. Kalabalık bir halk otobüsüne bindiğinde, kirli camdan dışarıyı izlerken aslında bakarkör vaziyette, küçük kızını görmektedir. Aklın bir zaman önceki kaydedilmiş görüntüleri sonrası yeniden play tuşuna basılmış ve onunla yaşanmış kareler, rengârenk oynamaya başlamıştır hayatın arasında açılan pencereden.
 
Emre Türker

4 yorum:

 1. Emre ne güzel bir yazı bu. Tebessümler içinde okudum :)
  O küçük kız büyüdükçe ona olan aşkın da büyüyecek. Üstelik karşılıklıdır bu, duymuşsundur. Küçük kız da ''ilk aşkı'' babasını çok ama çok sevecek, Hem de hayatının sonuna kadar.

  Rengârenk geçsin günleriniz, yıllarınız:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Zeugma.
   Önce birileri bizim için uğraşır,
   sonra biz birileri için uğraşırız.
   Hayat bir döngü içinde döner durur.
   Herşey gelip geçer ama aşk ve sevgi,
   bir o bedenden bir bu bedene geçer durur.
   Sevgiler.

   Sil
 2. her daim devam etmesi dileğiyle küçük kızın babasına aşkı ve babasının büyüse de hep küçük kalacak kızına aşkı :)
  sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. hiçbir aşkla kıyaslanmaz.
   Doğumun ardından gelen ve gittikçe büyüyen bir sevgi.

   Sil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails